معاون فرهنگی و مطبوعات اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: موسسات فرهنگی استان جهت ثبت نام در اجرای پانزدهمین نمایشگاه بزرگ استان تا 15 مهر ماه فرصت دارند.

به گزارش رشت نوشت و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حسین ابراهیمیان اظهار داشت: شرایط برگزاری نمایشگاه یادشده با تلاش بسیار فراهم شده و در این راستا با موسسات فرهنگی هنری استان که در اساسنامه آنها اجرا و برگزاری نمایشگاه قید شده مکاتبه شده است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود نمایشگاه کتاب امسال نیز از زبده ترین ناشران بهره‌مند باشد تاکید کرد: موسسات تا 15 مهر فرصت دارند تا جهت برگزاری نمایشگاه کتاب به معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام آمادگی نمایند.

ابرهیمیان تاکید کرد: حضور ناشران استانی و کشوری منوط به ثبت اطلاعات در سامانه موسسه نمایشگاه های فرهنگی کشور است که درآینده اعلام خواهد شد.

پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان ۲۶ آبان ماه برگزار و تا یکم آذرماه ادامه خواهد داشت.

چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان و سیصد و هفتادمین نمایشگاه استانی کشور، سال گذشته ، ۲۵ میلیارد ریال فروش داشت که هفت و نیم میلیارد ریال از مبلغ یادشده بن کتاب بود . این نمایشگاه  با ۳۰ درصد تخفیف فروش کتاب مورد استقبال ۸۲ هزار علاقمند به کتاب و کتابخوانی قرار گرفته بود.

  • منبع خبر : ارشاد گیلان