که برون در چه کردی؟ که درون خانه آیی؟

رضا ساغری:

  • من برخلاف دکتر ثابت قدم که معتقد بود با پیاده روسازی و تمرکز بر مرکز شهر به توسعه برسیم مخالفم و معتقدم با ساماندهی رودخانه و آزادسازی نقاط به یک باند تجاری برسیم و در نقاط آزادسازی سرمایه گذاری کنیم.
  • من می‌توانم ادعا کنم بسیاری از کارهای اساسی شهر را استارت زدم.
  • ما باید شرکت های بزرگ چون خاتم الانبیاء را برای ورود آماده کنیم
  • من برای عبادت به شهرداری خواهم آمد …

 

حامد عبدالهی:

  • مردم از وضعیت موجود ناراضی هستند و این بسیار بد است.
  • سوال تک تک مردم این است که در حوزه کارهای عمرانی چه کاری صورت گرفته است.
  • فکر می‌کنم می‌توانیم از ظرفیت قرارگاه خاتم‌الانبیاء استفاده کنیم که این امر می‌تواند خیلی از شک و شبهات را نیز از بین ببرد.

 

سطور بالا بخش‌هایی از برنامه‌های پیش‌روی کاندیداهای تصدی شهرداری رشت بود(به غیر از آقای مبصر که به ظاهر، چیزی برای گفتن نداشت!) که روز اول(دیروز) در صحن شورای اسلامی شهر برای اعضاء قرائت کردند.

 

از رضا ساغری می‌توان به عنوان یکی از موفق‌ترین کاندیداهایی نام برد که در زمان تصدی خود به‌عنوان شهردار، همچون ثابت‌قدم، دوران کوتاه طلایی را برای رشت رقم زد، اما با ایده‌هایی متفاوت !

در زمان ساغری، پروژه‌های خوبی آغاز گردید که افتتاح و افتخار آن نصیب دیگران شد و یا ساخت هنوز ادامه دارد! شاید تنها نکته‌ی منفی در صحبت‌های جناب ساغری، اشاره و انتقاد وی به شهردار اسبق(ثابت‌قدم) بود که خیلی منصفانه نیست که در غیاب کسی چنین مسائلی را عنوان نمود! به‌هرحال او ایده‌ها و برنامه‌های خود را داشت و شما نیز برنامه‌های خود را تقدیم می‌کنید. شاید حتی بتوان ادعا کرد که پیاده‌راه سازی در مرکز شهر که فقط یکی از ده‌ها برنامه و ایده‌ی شهردار اسبق بود و توسعه‌ی فرهنگی در این مکان، مقدم و مقدمه‌ی توسعه‌ی تجاری بوده، موفق‌تر و سهل‌الوصول‌تر از ساماندهی رودخانه و … که برنامه‌ی طولانی مدتی را می‌طلبد، می‌باشد.

خوشبختانه هر دو شهردار اسبق نیز(ساغری و ثابت‌قدم) در زمان تصدی خود بر مسند شهرداری، به‌عنوان یکی از شهرداران موفق و عملگرا معرفی شدند، حال یکی در دوران مکنت و دیگری در محنت!

 

اما بپردازیم به کاندیدای دیگر تصدی شهرداری یعنی حامد عبدالهی!

فرمودند که مردم از وضع موجود ناراضی هستند و این بسیار بد است! گفته‌اند که سوال تک‌تک مردم این است که در حوزه‌ی عمرانی چه کارهایی صورت گرفته و … قس علیهذا!

کاندیدای محترم انگار فراموش کرده‌اند که خود عضو شورا و عضو کمیسیون‌های مختلف شورا و از قضا کمیسیون عمرانی هستند!

مگر نه اینکه همه‌ی این مسائل و مصائب و مشکلات مردمی که از آن نام بردند، از وظایف شورای شهر است!؟ شما به عنوان عضو شورا چه برنامه‌ریزی مناسبی برای ارائه‌ی برنامه‌های فرهنگی و آموزشی و بهداشتی و رفاهی و … اجرای آن توسط دیگر نهادهای مسئول داشته‌اید؟

 

به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند

که برون در چه کردی؟ که درون خانه آیی؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *