شهردار رشت چه کسی باید باشد؟

اگر از شما بپرسند یا بخواهند که یادداشتی درباره‌ی اینکه «شهرداران موفق چه ویژگی هایی دارند؟» را تهیه کنید، شاید با یک جستجوی ساده، به سراغ تحقیق موسسه راهبردهای شهری در ایالات متحده بروید که در ابتدا آمده: «موسسه راهبردهای شهری در ایالات متحده اخیرأ تحقیقی را به انجام رساند که طی آن مشخصات مدیران موفق در زمینه مدیریت شهری مورد مطالعه قرار گرفت.» … و از قضا بیشتر این منابع، اطلاعی از تاریخ دقیق این تحقیق ندارند، چون همگان اعتقاد دارند که – اخیراً- این تحقیق به انجام رسید!

از این موضوع که بگذریم، ویژگی‌هایی که در این مطالعه بر شمرده شده، عبارت است از: استفاده از ایده‌ی دیگران، ساختن بر اساس توان موجود، اعلام به‌موقع، حل مشکلات مالی، ارتباط طرح با مردم و تمرکز روی طرح.

البته می‌توان ویژگی‌های دیگری را نیز به این چند مورد اضافه نمود، از جمله توان مدیریت، ارتباط با مدیران سطح بالا و سرمایه گذاران و … همانطور که می‌دانید، تقریباً هیچکدام از شهرداران موفق دنیا هم نه از تحصیلات مرتبط با عمران و شهری و … برخوردار بودند و نه سابقه‌ی مدیریت را در این سطوح داشتند. این موضوع در مورد شهرداران نسبتاً موفق ایران نیز مانند کرباسچی، قالیباف، سقائیان‌نژاد و … صدق می‌کند.

 

نباید انتظار داشت که اداره‌ی یک شهر به تنهایی و توسط شهردار انجام شود. انتخاب مناسب شهرداران مناطق، معاونین و مدیران لایق در بخش‌های مختلف نیز کمک شایانی به اداره‌ی شهرها می‌کند. به همه‌ی اینها باید یاری و همکاری شهروندان را نیز مدنظر قرار داد. شهروندانی که چه در جایگاه یک متخصص و آگاه به مسائل شهری، از طریق هماهنگی با مسئولین شهری طرح و نظر می‌دهد و به حل مشکلات شهری کمک می‌کند، و چه شهروندان عادی که با رعایت حقوق شهروندی برای داشتن شهری سالم تلاش می‌کنند. علاوه بر این، دو گروه اخیر می‌توانند از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد، انجمن‌ها و … به مدیریت شهری یاری رسانند.

 

باید اذعان کرد که بسیاری از شهروندان، آگاهی کاملی از حقوق شهروندی ندارند. این ناآگاهی تقریباً در تمام شئونات زندگی اجتماعی تسری یافته است. از حقوق آپارتمان‌نشینی که بیشتر افراد در چنین جاهایی سکونت دارند گرفته تا حقوق متقابل خریدار و فروشنده، حقوق مسافر و … همه را باید یک شهروند نسبت به آن آگاهی داشته باشد.

 

از موضوع دور نشویم؛ شهرداری رشت بیش از آن که بدهی مالی داشته باشد، به مردم رشت بدهکار است. به کارهای بسیاری که می‌بایست انجام دهد، به کارهایی که انجام آن در اولویت نبود و انجام پذیرفت، به اموری که در اولویت قرار نگرفت و …

 

این روزها احزاب و افراد کوچک و بزرگ سیاسی و فرهنگی و … زیادی برای شهردار مورد نظر خود که گاهاً (خود) هستند و سعی در تعرفه‌ی خویش دارند، شاخص‌هایی را معرفی و یا گزینه‌هایی را تعرفه می‌کنند. اما …

 

تحصیلات مرتبط و چالاکی و … یک مزیت است اما همه‌ی آن چیزی که یک شهردار باید داشته باشد نیست. شهردار رشت، بیش از آن‌که تحصیلات مرتبط داشته باشد، باید از توان مدیریت در سطوح بالا و کمک نخبگان و حساب کردن روی مردمی که علاقمند به شهر خود هستند باید برخوردار باشد. شهر رشت بیش از آن که «شهردار»ی از اهالی فرهنگ و سرهنگ و … بخواهد، «سراهنگ» می‎خواهد، فردی هماهنگ و خوش‌آهنگ می‌خواهد. کسی که عزمش را جزم کند و خالصانه برای این شهر و مردم‌اش خدمتگذاری کند.

 

امیدواریم که با انتخاب گزینه‌ی شایسته توسط اعضای محترم شورای شهر(که بسیاری از مسائل و مشکلات بوجود آمده‌ی شهری-چه رشت و چه شهرهای دیگر- از همین اعضای شورا است) ، امید این شهر را ناامید نکنیم و زحمات شهردارانی که در مدت کوتاه مدیریت خود (کم یا زیاد) اثرات مطلوبی از خود به جای گذاشتند را بر باد ندهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *